2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010    

Galerie – rok 2018

 

30.Lašský bál

 

 

Zpěváček 1. kolo

První kolo pěvecké soutěže Zpěváček se uskutečnilo 8.3.2018 na Lidové konzervatoři a Múzické škole v Ostravě-Přívoze. Malou Ostravicu reprezentovalo 5 děvčat – Eliška a Zuzi Verlíkovy, Janička Najdková, Klárka Ondračková a Venďa Cebulová. Soutěžících nebyl tak hojný počet jako v loňských letech, ale i přesto byla veliká konkurence. Do druhého kola postoupily všechny starší slečny, tedy Eliška, Vendula a Klára. V „mladší kategorii“, tedy v té nesoutěžní se nám bohužel moc nedařilo. Ale neztrácejme naději, protože Zuzanka byla nominovaná jako náhradnice a holky mají před sebou ještě spoustu let na zlepšení a úspěch! Děkujeme holkám za účast, za skvělé výkony a nesmíme zapomenout i na poděkování Verči Slané za perfektní přípravu!

 

Loutnička

 

Hospic jaro

 

Zpěváček 2. kolo

 

Mezinárodní folklórní festival 

Již 24. ročník festivalu jsme si náramně užili! Počasí nám tento rok přálo a tak jsme opět vystoupili před plným náměstím. Jako první se představila Malá Ostravica v dětském programu „Děti tančí a zpívají“. Později na pódiu učinkovali už členové dospělého souboru a to v programu „Jednemu dal, druhemu vzal“.  Jako každý rok jsme se naučili něco nového na workshopech, tentokrát s dětmi z Indonésie a poté z Mexika. Těšíme se na další ročník, stejně tak na další zahraniční soubory a nové zážitky!

 

Tábor v Raškovicích

ZŠ Raškovice, místo, kde naše děti strávily krásných 9 dní. Do bradavické školy se nejelo jinak než bradavickým expressem a po příjezdu byli studenti rozřazeni mluvícím kloboukem do kolejí. V dopoledních hodinách děti pilně nacvičovaly nové pásmo Čtyři koně ve dvoře, které můžete vidět na Sochových slavnostech v srpnu. Odpoledne se podávaly výkony v celotáborových hrách a nechyběla samozřejmě výuka, kde se studenti učili uvařit lektvar, poznat fantastické zvíře či hrát famfrpál. I když ze začátku školního roku vedl Havraspár, pro tento školní rok vyhrála kolej nebelvírská. Děkujeme všem dětem za účast a doufáme, že se příští rok všichni zase uvidíme!

 

Azory

Bylo 7. srpna a celý dospělý soubor i s muzikou nastupoval do vlaku směr Praha. Přes Lisabon jsme doletěli na Azorské ostrovy, přesněji na ostrov Faial. Čekaly nás krásné 4 dny v městečku Horta s plážemi se sopečným pískem, příjemnými lidmi a samozřejmě dny plné tance! Každý večer se městem nesly nejen tóny našich písní, ale i písní Rumunska a Litvy. Nesmíme zapomenout také na domácí tradici a to song „Horta“, který rozhýbal celý náš soubor a nakonec se zpíval snad i ve vlaku na cestě domů. Objevovali jsme krásy ostrova, navštívili jsme dva vulkány a etnografické muzeum, kde jsme ochutnali místní sýry, marmelády, sušenky a další dobroty. Po desetihodinovém přejezdu jsme dorazili na ostrov Terceira. Ani tento festival nezklamal a stále platilo pravidlo: „República Checa stále jen čeká a čeká..“ Jako soubor lidových pití a tanku (jak jsme byli nazýváni) jsme byli jedním z 12 souborů, které se staly součástí již 34. festivalu v Angra de Heroísmo. I na tomto ostrově jsme poznali krásy místních pláží (které ovšem nebyly vždy tak dokonalé a vznikaly tak přezdívky jako např. „Pláža la hnoja“). Náš nabitý výlet jsme zakončili velkolepým galakoncertem, plaváním na otevřeném moři poblíž delfínů a samozřejmě výborným portugalským vínem! Náročných 14 dní máme za sebou, a že jsme si to teda užili! 

 

Hospic podzim

 

Mikulášská nadílka pro děti

Ve čtvrtek 6. prosince naše děti navštívil Mikuláš, čert a anděl. Všechny naše děti byly odměněny pytlíčkem s dobrotami za písničku, básničku nebo tanec. Nenechte se mýlit, čert se ale také vyřádil a některé děti tak odcházely s černými tvářemi…

 

Vánoce na náměstí

Na mrazivém náměstí jsme vystoupili v sobotu 15. prosince děti i dospělí. Dýchli jsme na diváky vánoční atmosférou, ukázali jim tradiční vánoční zvyky a zazpívali jsme si již už známé vánoční koledy.